Pirmą kartą Lietuvos sportininkai dalyvavo „I Karate Global“ karate čempionate

05/10/2021

Karantino laikotarpis karate klubui „Kamuido“ užvėręs duris, plačiai atvėrė „langus“. Vadovų paieškos sportininkų motyvacijai didinti lėmė pažintį su „I Karate Globa" organizacija iš Belgijos. "I Karate Global" - tai organizacija, turinti patirtį ir moksliniais tyrimais pagrįstą metodiką darbui su žmonėmis su negalia.

Karate kyokušin klubo "Kamuido" du sportininkai balandžio 25 dieną dalyvavo I - ame pasaulio integruoto karate čempionate, vykusiame nuotoliniu būdu. Jame dalyvavo virš 300 žmonių su negalia iš 24 pasaulio šalių. 

Turnyre dalyvavo ir sėkmingai pasirodė klubo "Kamuido" nariai Aivaras Mickus su regėjimo negalia (pasiekta 2 vieta) ir judėjimo negalią turinti panevėžietė Kotryna Remeikaitė (pasiekta 7 vieta), tuo parodydami, kad karate kovos menu gali užsiimti visi norintys. 

Pagal atliktus mokslinius tyrimus karatė ugdo asmenybę, socialinę įtrauktį, pastebimas fizinės jėgos, motorikos, reakcijos, kūno lankstumo pagerėjimas, emocinės sveikatos pagerėjimas, kvėpavimo technikos vystymas. Treniruotėse lavinamas judrumas, ištvermė, jėga ir greitis. Pagerėja sportuojančio žmogaus bendra ne tik fizinė, bet ir psichinė sveikata. Užsiėmimai suteikia galimybę pagerinti socialinius ryšius ir didinti pasitikėjimą savimi.