I Karate Lietuva

Tatamis yra visiems

Gabrielius Matas Taraškevičius
Gabrielius Matas Taraškevičius
Ieva Vaškevičiūtė
Ieva Vaškevičiūtė
Aivaras Mickus, Mažena Novickaja
Aivaras Mickus, Mažena Novickaja

Sėkmė integruotame para karate Pasaulio čempionate Belgijoje

2023 metų birželio 18 d. Belgijoje, Antverpeno mieste vyko integruoto para karate "I – Karate – Global" organizuojamas Pasaulio para karate čempionatas, kuriame dalyvavo 146 įvairias negalias turintys sportininkai iš dešimties Pasaulio šalių. Jie varžėsi kata individualiose ir komandinėse rungtyse 47 negalios kategorijose.

Lietuvą čempionate atstovavo 9 para-karate sportininkai turintys regos, klausos, fizinę ir intelekto negalias. Jie varžėsi sportininkams su negaliomis pritaikytose kata ir kumite rungtyse. Lietuvos garbę gynė labiausiai tituluoti Lietuvos para - karate sportininkai, "Kamuido" klubo atstovai – 2022 metų para karate "I karate Global" pasaulio čempionato, neregių ir silpnaregių kategorijos pirmos vietos laimėtojai ir prizininkai Mažena Novickaja, Aivaras Mickus, Ieva Vaškevičiūtė.

Šiais metais geriausią rezultatą pasiekė čempionato debiutantai, klausos negalią turintis vienuolikmetis varėniškis Gabrielius Matas Taraškevičius laimėjęs 1 vietą kata ir integruoto kumite rungtyse bei Pasvalio sutrikusio intelekto žmonių globos centro "Viltis" auklėtinė turinti dauno sindromą Raimonda Giedrytė laimėjusi katą rungtyje pirmąją vietą.

Ieva Vaškevičiūtė – 2 vieta kata rungtyje, Aivaras Mickus užėmė 3 vietą kata ir 2 vietą integuoto kumite rungtyje, Mažena Novickaja 4 vieta kata ir 3 vieta integruoto kumite rungtyje. Pirmą kartą čempionate dalyvavo ir sėkmingai pasirodė regos negalią turintis Vitalijus Čerkauskas – 4 vieta kata rungtyje.

Čempionate taip pat dalyvavo "Kamuido" klubo sportininkai, Biržų socialinio paslaugų centro auklėtiniai su intelekto negalia Vestina Januškevičiūtė ir Darius Indriulėnas, kurie užėmė atitinkamai 3 ir 4 vietas.

Pirmuosius žingsnius karate keliu žengianti, juvenilinį reumatoidinį artritą ir ne vienos kūno dalies endoprotezų pagalba judanti Ieva Šeršniovienė sėkmingai pasirodė čempionate ir užėmė 4 vietą.

Kyokushin karate klubo "Kamuido" vadovas ir integruoto karate "I - Karate - Global" atstovas Lietuvoje Gintaras Kazilionis džiaugiasi puikiais rezultatais ir organizacijos plėtra Lietuvoje.

"I -karate-Global" organizacijos misija pasitelkiant karatė principus skatinti vaikų, jaunuolių ir suaugusiųjų, turinčių specialiųjų poreikių, integraciją ne tik į šį unikalų kovos meną, bet ir į kasdienį gyvenimą. Karate kyokushin klubas "Kamuido", jo stipri ir draugiška sportininkų bendruomenė siekia skleisti šią žinią ir Lietuvoje. Kaip teigia klubo projektų vadovė Laura Kazilionė – nesvarbu koks tavo amžius, svoris, socialinė padėtis ar negalia – tatamis ir kyokushin karatė sportas skirtas visiems.

Pranešimą spaudai parengė

Laima Stankeviča

Facebook: https://www.facebook.com/karateklubasKamuido

SUTEIKTI PARAMĄ KARATE KLUBUI GALIMA PAVEDIMU Į ŠIĄ SĄSKAITĄ:

Gavėjas: VŠĮ "Auto moto group"

Įm.kodas 302895974

A/S LT234010041200912736

Dėkojame už Jūsų gerumą!


"I - Karate Lithuania" Open. Karate kyokushin "Let's Join the Fight Together" turnyras

 2023 03 04

"I - Karate - Global" tournament. Belgium Open 2022